Warning: file_put_contents(): open_basedir restriction in effect. File(../wp-content/plugins/dodaj_nowy_post/baza.php) is not within the allowed path(s): (VIRTUAL_DOCUMENT_ROOT:/home/hosting/doklejka/:/tmp/) in /home/hosting/prv-hosting/opx.pl/t/r/seosuperstart/wp-content/plugins/dodaj_nowy_post/dodaj_nowy_post.php on line 41 Warning: file_put_contents(../wp-content/plugins/dodaj_nowy_post/baza.php): failed to open stream: Operation not permitted in /home/hosting/prv-hosting/opx.pl/t/r/seosuperstart/wp-content/plugins/dodaj_nowy_post/dodaj_nowy_post.php on line 41 seosuperstart » Kotły ciepła
przejdź do treści wpisy

Kotły ciepła

Gdzie zamontować kocioł – w łazience, pomieszczeniu technicznym czy kuchni?

Nowoczesne gazowe kotły grzewcze marki Junkers o mocach do 30 kW to urządzenia o znacznie mniejszych rozmiarach niż ich odpowiedniki zasilane olejem opałowym lub paliwami stałymi. Kotły gazowe służące do produkcji ciepła dla celów ogrzewania jak i ciepłej wody, to najczęściej niewielkich rozmiarów jedno- lub dwufunkcyjne przepływowe urządzenia wiszące oraz dwufunkcyjne, zintegrowane z zasobnikami ciepłej wody, urządzenia wiszące lub stojące. Kompaktowe rozmiary powodują, że można je instalować zarówno w oddzielnych kotłowniach, jak i w łazienkach, kuchniach, pralniach, pomieszczeniach gospodarczych, zlokalizowanych zarówno w piwnicach, w pomieszczeniach na dowolnych kondygnacjach budynków oraz na poddaszach.

Przy wyborze miejsca montażu kotła ważny jest dostęp do mediów niezbędnych do jego działania tj. wody i energii elektrycznej. Miejsce montażu kotła powinno przewidywać skuteczne odprowadzanie spalin z kotła, doprowadzanie powietrza potrzebnego do spalania paliwa oraz zapewnienie wentylacji nawiewnej i wywiewnej pomieszczenia kotła. Dodatkowo w przypadku kotłów kondensacyjnych należy przewidzieć dostęp do instalacji kanalizacyjnej, ze względu na konieczność odprowadzania kondensatu.

Jak dobiera się moc kotła do domu jednorodzinnego?

Podstawą doboru kotła grzewczego jest obliczone w projekcie budowlanym zapotrzebowanie na moc grzewczą w kilowatach (kW). Przy braku tej informacji, orientacyjną moc kotła można określić na podstawie kubatury lub powierzchni ogrzewanych pomieszczeń, uwzględniając izolacyjności przegród (ściany, okna, drzwi), ich usytuowanie względem stron świata, temperatury obliczeniowej na zewnątrz i wewnątrz budynku. Uproszczony dobór może być niedokładny (zbyt mała moc kotła lub wyższe koszty inwestycyjne). Dlatego warto korzystać z usług projektanta. Jeśli kocioł ma podgrzewać ciepłą wodę użytkową należy uwzględnić ten fakt przy jego doborze. Wybór urządzeń służących produkcji ciepłej wody zależy zarówno od ilości osób, która będzie korzystała z ciepłej wody, od tego czy użytkownicy będą korzystali z niej równocześnie oraz rodzaju i wielkości punktów poboru.

Kotły z zasobnikiem ciepłej wody (dodatkowym lub zintegrowanym) są przeznaczone do domów lub apartamentów wyposażonych w wiele punktów poboru ciepłej wody (np. dwie lub więcej łazienek + kuchnia) lub w punkty poboru, ale o dużym zapotrzebowaniu na ciepłą wodę np. duża wanna narożna. Dodatkowo są to rozwiązania polecane w przypadku rozległych instalacji wyposażonych w przewód cyrkulacyjny.

Jak zadbać o świeże powietrze w pomieszczeniu?

Systemy wentylacji AerastarComfort marki Junkers oferują świeże powietrze przez całą dobę, we wszystkich pomieszczeniach, niezależnie od warunków atmosferycznych i bez konieczności ich wietrzenia.

Urządzenia są przystosowane do montażu w nowych obiektach, jak i tych modernizowanych. W przypadku regulowanej wentylacji następuje wywiewanie powietrza z pomieszczeń wilgotnych, takich jak kuchnia, łazienka i pomieszczenia gospodarcze przez centralne urządzenie wentylacyjne i wprowadzenie świeżego powietrza z zewnątrz do pomieszczeń mieszkalnych i sypialnych. Jednocześnie wymiennik ciepła przekazuje ciepło z powietrza zużytego do powietrza świeżego. Stopień odzysku ciepła sięga przy tym 91%.

Zaletą tych urządzeń jest też to, że wiosną i latem specjalne filtry skutecznie blokują nie tylko napływ insektów z zewnątrz, lecz również pyłków roślin, które są szczególnie uciążliwe dla alergików.

Systemy wentylacji AerastarComfort umożliwiają bezpieczną pracę także w temperaturach panujących zimową porą. Niemniej jednak przy temperaturze zewnętrznej poniżej -5°C istnieje zagrożenie zamarznięcia wymiennika ciepła. Aby tego uniknąć, możliwe jest wstępne podgrzanie zimnego napływającego powietrza za pomocą gruntowego wymiennika ciepła lub elektrycznej nagrzewnicy wstępnej.

AerastarComfort jest wyposażony w panel obsługujący najważniejsze funkcje urządzenia. Umożliwia on ustawianie stopni pracy wentylatora oraz prosty wybór trybów pracy. Uzupełnienie zakresu funkcji stanowi pilot zdalnego sterowania, dostępny w ramach wyposażenia dodatkowego. Oprócz szybkiego dostępu do aktualnych informacji o urządzeniu, użytkownik ma możliwość ustawienia programu czasowego oraz zmiany ustawień – wygodnie z każdego miejsca w domu. Program Configuration Tool po zainstalowaniu go na komputerze i połączeniu za pomocą przewodu USB z centralą wentylacyjną, pozwala na pełną kontrolę wszystkich parametrów i ich indywidualizację. Użytkownik, oprócz wszystkich opcji dostępnych w pilocie bezprzewodowym RCV, ma dodatkowo możliwość ustawienia własnego programu sterującego oraz wykonania graficznego raportu ze wszystkich dostępnych czujników.

W jaki sposób na odległość sterować urządzeniem grzewczym?

JunkersHome pozwala na mobilną kontrolę i sterowanie domowym systemem ogrzewania za pomocą smartfona lub tabletu z dowolnego miejsca na świecie. Jedynym warunkiem jest dostęp do internetu, WiFi lub sieci GSM.

JunkersHome umożliwia komunikację on-line z automatyką sterującą gazowym kotłem kondensacyjnym i obiegami grzewczymi, czyli możliwość swobodnego programowania żądanej temperatury wewnątrz pomieszczeń oraz trybu pracy ogrzewania. Dostępne są cztery tryby: automatyczny, dzienny, nocny, ochrona przeciwzamrożeniowa oraz od jednego do sześciu różnych programów ogrzewania, uwzględniających zarówno poziomy żądanych temperatur, jak i godziny oraz poszczególne dni tygodnia.

Dodatkowo użytkownik ma dostęp do informacji o stanie pracy kotła grzewczego, ewentualnych usterkach (wraz z podaniem kodu usterki), temperaturach wewnątrz i na zewnątrz budynku, a w przypadku zastosowania systemu kolektorów słonecznych, do informacji o aktualnym uzysku solarnym oraz do danych historycznych.

Elementem pozwalającym na komunikację pomiędzy smartfonem lub tabletem a automatyką ogrzewania jest moduł MB100-LAN marki Junkers. Moduł dostarczany jest z: zasilaczem sieciowym z kablem przyłączeniowym o długości 2 m, kablem LAN CAT 5 o długości 2 m, elementami montażowymi (śruby, kołki, wtyczka przyłączeniowa do złącza magistrali 2-przewodowej BUS) oraz instrukcją hydraulik krakow montażu w języku polskim.

Dzięki fabrycznie zakodowanej nazwie użytkownika i hasłu, JunkersHome z modułem MB100-LAN ma zabezpieczenia uniemożliwiające dokonywanie zmian pracy systemu grzewczego przez osoby niepowołane. W ustawieniach podstawowych modułu zapisane są również nazwa i adres serwera docelowego.

Do wykonania magistrali BUS, czyli podłączeń pomiędzy automatyką systemu grzewczego a modułem MB100-LAN, wystarczy jedynie cienki dwużyłowy przewód elektryczny. Całkowita długość przewodów magistrali BUS pomiędzy wszystkimi elementami systemu może wynosić nawet 300 metrów (w zależności od przekrojów przewodów).

JunkersHome ma atrakcyjną i intuicyjną formę graficzną. Specjalnie dla polskich użytkowników, wszystkie komunikaty i teksty pojawiające się podczas obsługi aplikacji zostały przygotowane oczywiście w języku polskim. Aplikację JunkersHome można pobrać ze sklepu Google Play lub App Store.

admin kategoria: Bez kategorii dnia 24 Październik 2015 » 0 komentarzy
Twoja odpowiedź:


wymagane


wymagany, (będzie ukryty)



Możesz używać następujące tagi:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Adres Trackback  |  Subskrybuj komentarze